X

Ana Kucağı Tavsiyesi En Memnun Kalınan Modeller Hangileri?


 • Ana Kucağı Tavsiyesi  Lohusalık bittikten sonra bebekleri ile yalnız kalınca ana kucağı tavsiyesi almak için internetin dipsiz kuyularına dalıyor. Çünkü doğduğu andan beri sizden hiç kopmayan bebeğiniz, uzun bir süre yine yanınızdan ayrılmak istemeyecek. Üstelik henüz "nesne devamlılığı" kavramı gelişmediği için, siz daha odadan çıkar çıkmaz basacak yaygarayı. Sizin birden yok olduğunuzu düşünecek ve doğal içgüdüleri nedeniyle korkacak.

  Ee sürekli kucağınızda da duramaz. Çünkü ev işleri, yemek, bulaşık hep sizi bekliyor. İşte tam da bu anlarda kurtarıcı ana kucakları imdada yetişiyor! Bebeğinize uygun, bütçeniz için hesaplı ana kucağı modelleri için en iyi ana kucağı başlığına bakabilirsiniz.


  Ana Kucağı Ne İşe Yarar?  Ana Kucağı Ne İşe Yarar?


  Ana kucağı ne işe yarar sorusuna kısaca; bebeklerin kendilerini annelerinin kucağında hissetmelerini sağlayan gereçtir diyebiliriz.

  Bebeğinizin konforunu sağlamak ve fiziksel gelişimlerini devam ettirmek adına kullanılan ana kucakları, annelerin de adeta eli ayağı oluyor. Sürekli kucakta bebek taşımak hem bebeğe hem de anneye zor geliyor. Üstelik henüz oturamayan bebekleri kanepeye-koltuğa koymak, hareketli anlarında düşmelerine neden olabiliyor. Park yatak dahi kullansanız, ev içerisinde dolaştırmak zor olduğundan, hem güvenli hem de konforlu bir ana kucağına daima ihtiyacınız var demektir.

  Belirli bir aya gelip de bebek oturmaya başlayıncaya kadar farklı yatış kademelerine sahip ana kucakları bebeğinizin oyun saatlerini keyifli geçirmesine, uyumasına ya da sırt desteği ile yatar pozisyonda keyifle oturmasını sağlar. Küçük birer bebek koltuğu görümünde olan bu modeller arasında ihtiyacınıza en uygun olanı belirleyerek satın almanız tavsiye edilir.

  Ana Kucağı Modelleri Nelerdir?  Ana Kucağı Modelleri Nelerdir


  Ana kucağı modelleri ev tipi ve elektrikli-titreşimli olarak 2'ye ayrılıyor.

  1. Ev Tipi Ana Kucağı  Ev Tipi Ana Kucağı


  Annelerin en çok tercih ettiği ev tipi ana kucakları, hafif ve taşınabilir olması sayesinde kolay kullanım sağlar. Bebek anatomilerine uygun olarak geliştirilen yapıları ve ayarlanabilir sırt desteği sayesinde ekstra konfor oluşturan ana kucağı seçimi yaparken yine de birtakım özelliklere dikkat edilmelidir. Bebeğinizin omurga sağlığı ve duruşu açısından destek olan genel segmentte kilo ve ay durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle küçük bebeklerde yer alan ekstra boyun desteği, kemer pedleri ile yastıklar, bebeğinizin boyun-omurga yapısını destekleyeceğinden rahat birer koltuk görevi görür.

  Ev tipi ana kucakları, üretimleri açısından her ne kadar basitmiş gibi görünse de bazı özellikler ile desteklendiğinde birçok fonksiyonellik sunar. Özellikle sallanan ana kucağı modelleri, farklı hız ayarında sağa-sola ve ileri-geri hareket eder. Manuel ana kucağı modelleri ise tamamen daha basit düzeyde ve elle sallanan yaylı sistemleri içermektedir.

  2. Elektrikli-Titreşimli Ana Kucakları  Elektrikli Titreşimli Ana Kucağı


  Rahatlatıcı kuş, su sesi gibi müzikler ile ninni çalarak otomatik olarak sallanan elektrikli ana kucağı modelleri, özellikle kolik, gaz sancısı yaşayan bebekler ile uyuma zorluğu çeken, sürekli sallanmaya ihtiyaç duyan bebekler için muhteşem bir çözümdür. Üst kısmında yer alan ince bar çubuğunda peluş oyuncaklar yer alır. Ana kucağı hareket ederken bu peluş oyuncaklar da sallandığı için bebeğiniz oldukça keyifli anlar yaşayacaktır.

  En Çok Tercih Edilen Ana Kucağı Markaları  Piyasada pek çok ana kucağı markası ve modeli bulabilirsiniz. Peki bebeklerin favorisi en çok tercih edilen modeller hangileri? İşte ebeveynlerin en memnun kaldığı ana kucağı markaları:


  • 1. Joie Serina Sallanan Beşik ve Ana Kucağı
  • 2. Chicco Balloon Ana Kucağı
  • 3. Fisher Price Yağmur Ormanı - Comfort Curve
  • 4. Prego 4034 Gaby
  • 5. Kanz Destin


  Bu markalar hakkında detaylı bilgi için en iyi ana kucağı
 • öncelikle ana kucağı nedir onu anlatayım ondan sonra ana kucağı tavsiyesi veririm. bu arada benim vereceğim tavsiye oto koltuğu olan ana kucaklarından değil. evde kullanacağınız ana kucaklarından.

  bebeğim olmadan önce gördüğüm bazı bebek ürünlerinin mantığını çözememiştim. bunlardan biri de ana kucağı. nedir yani bu ana kucağı diyordum bebeğin yatağı vs. var ne gerek var bir de ana kucağına. ama mantık şuymuş, bebekler 6 aya kadar oturamıyorlar. ilk 1 aydan sonra da artık meraklı gözlerle çevreyi incelemeye başlıyor düz bir şekilde 6 ay yatıp duramaz ya. hah işte bu ana kucağı kafa kısmını orantılı bir şekilde biraz daha yukarıda tutuyor. böylece hem kusmanın da önüne geçiyor. bir de bebekler anne karnında böyle dar bir şekilde durmaya alışmış, bu kucaklar da bebeğe bu hissi verdiği için, elini kolunu sardığı için, bebeği rahatlatıyor.
  bir ana kucağı alacaksanız mutlaka yüksekliği ayarlanabilen bir tane seçin. çünkü bebek ay ay büyüdükçe kafa kısmı biraz daha yükselince daha da mutlu oluyor.
  biz mamaroo ana kucağı aldık. evet pahalı bir seçim oldu ama parasını son kuruşuna kadar hak etti diyebilirim.
  biz 1. ayın sonunda aldığımız için bebeğimiz alıştı. ama siz bu yazıyı bebeğiniz 4 aylıkken falan okuyorsanız biraz geç olabilir.
  öncelikle mamaroo'nun farklı sallanma opsiyonları var. bebeğimi emzirdikten sonra hemen biraz daha dik bir şekilde mamaroo'ya koydum mesela, arabayla geziyormuş şekilde sallanma opsiyonu var, car ride deniyor, bu sallanma şekli sindirim açısından rahat ettirdi. diğer türlü kucağımızda nasıl tutarsak tutalım kusuyordu. ama mamaroo'ya koyunca hem uykuya rahat daldı hem de böylelikle kusmadı.
  pahalı bir seçenek ama let go ile satması kolay bu gereçleri bir de bu tarafından bakın.
 • ben de bir tane ana kucağı almanızı tavsiye ederim. ana kucağı çok pratik kullanışlı bir ürün bence. bebeğin kocaman yatağını oradan oraya taşıyamıyorsunuz ki zaten bebek 2. aydan sonra hafif eğimli bakınarak durmayı seviyor. o yüzden daha hamileyken bir ana kucağı almanızı öneririm. çünkü ana kucakları zaten 6-7 aya kadar kullanılıyor. böylece doğumdan itibaren bol bol kullanır, parasının hakkını çıkarırsınız diye düşünüyorum. tiny love 3'ü bir arada ana kucağını tavsiye ederim. ama durumunuz varsa üzerine 3-5 bir şey daha ekleyip mutlaka otomatik sallanan bir tane alın, çok rahat ederseniz.

  tiny love ana kucağı