X

En İyi Bebek Arabası Hangisi? En Kaliteli 6 Marka


 • En İyi Bebek Arabası


  Bebekler için güvenli ve konforlu, anne babalar için kullanımı pratik en iyi bebek arabası hangisi? Özellikle 2020 yılında, ebeveynlerin memnun kaldığı en kaliteli bebek arabası markalarını anne baba adaylarının yükünü hafifletmek için listeledik.


  Bebek bekleyen ebeveynler için en zor kararlardan bir tanesi de alınacak bebek arabasının marka ve modelini belirlemek. Çünkü, bebek arabaları hem bebeğin konforu hem de anne ve babanın daha rahat kullanılabilmesi için birçok yönüyle değerlendirilmesi gereken bebek araç gereçlerinden bir tanesi.

  Bebek arabası seçimi için birçok kriter bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hangi dönemde alındığıdır. Bebek doğmadan önce alınacak bebek arabası ile 1 yaşını geçen bir bebeğe alınacak bebek arabası hiç şüphesiz aynı özellikleri taşımayacaktır.

  Bebek arabasının markasına karar vermeden önce kendi beklentilerinizi belirlemelisiniz. Örneğin ne kadar sık kullanacaksınız? Düz yerlerde mi engebeli yerlerde mi kullanacaksınız? Bunun gibi sorular önemlidir, çünkü farklı öncelikleri olan ailelere göre farklı bebek arabası modelleri var. Piyasada hangi modeller var ve hangi modeller sizin beklentilerinizi karşılar gibi bebek arabası seçimi konusunda daha ayrıntılı bilgi için öncelikle mutlaka bebek arabası tavsiyesi konusuna bir göz atmalısınız. İkiz bebek arabası seçimi için ikiz bebek arabası tavsiyesi başlığına bakabilirsiniz.

  Ebeveynlerden aldığımız olumlu bildirimlere göre işte en çok memnun kalınan bebek arabası markaları;

  1. Casual Cadillac Air Trona Travel Sistem Bebek Arabası  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem


  En çok tercih edilen bebek arabası markalardan bir tanesi Casual Cadillac Aİr Trona Travel sistem. Özellikle son dönemlerde en sık satın alınan ürünler arasında ve ebeveynler memnun kaldıklarını söylüyorlar.
  Trendyol

  Casual Cadillac Air Trona  Travel sistem olmasının avantajı, oto koltuğunun da dahil olması. Biliyorsunuz oto koltuğu eğer bebek arabası şasisine uygun olursa, oto koltuğunu direkt olarak otomobilinizden çıkartıp bebek arabasının şasisine monte edebiliyorsunuz.

  Bu gerçekten artı bir özellik, bebek oto koltuğunda uyuduğunda miniğin rahatını bozmadan oto koltuğu ile beraber bebek arabasına alabiliyorsunuz. Bu özellikten herhangi bir travel sistem bebek arabası seçerek yararlanabilirsiniz. Şayet travel sistem bir bebek arabası almayacaksanız, en azından oto koltuğu bebek arabanıza monte edilebilen bir model seçin. Çoğu oto koltuğunun çeşitli bebek arabası markaları için ürettiği bebek arabası birleşim aparatı oluyor. Bebek arabasını ve oto koltuğunu ayrı ayrı almaya karar verdiyseniz, seçtiğiniz bebek arabası veya oto koltuğu markası beraber kullanılabilecek bir aparat üretmiş mi diye almadan önce araştırmanızda fayda var.  Casual Cadillac Air Trona Travel Sistem Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?
  Olumlu ve olumsuz özelliklerini listeledik. Olumsuz özelliği yok denecek kadar az, bu bebek arabasını tercih edebilirsiniz.

  Hitap ettiği yaş aralığı
  0-36 ay kullanıma uygundur. 13 kg kadar taşıma kapasitesi var.

  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem'in Olumlu Özellikleri

  • Şasesi %100 alüminyumdur ve de içi oldukça geniş ve bebeğin konforunu sağlayacak niteliktedir.
  • 3 kademeli sırt yatma pozisyonu var ve tam yatabiliyor. Bu özellik sayesinde bu arabayı yenidoğandan itibaren kullanabilirsiniz.
  • Çift yönlü kullanılabiliyor. Yani bebeğinizin yüzü size dönük bir şekilde de kullanabilirsiniz
  • Arka tekerlekler çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra tek tuş fren sistemi sayesinde özellikle otobüse ya da metrobüse binildiğinde bebek arabasının hareket etmemesine yardımcı olmaktadır.
  • Alt sepetinin geniş olması bebeğin ve annenin birçok eşyasını bu sepete koyması ve bebeği daha rahat taşıması bakımından önemli bir özellik. Anneler büyük sepetli arabalarla gerçekten çok rahat ediyor.
  • Katlanırken oturma ünitesi ile birlikte katlanmaktadır. Bu kullanım kolaylığı ve taşıma açısından en büyük artılarından bir tanesidir.
  • Kumaşı hem ultraviyole ışınlarına dayanıklı hem de kolay temizleniyor.
  • İtme kolunun kademesi ayarlanabilmektedir. İtme kolunda koruyucu deri kılıf bulunmaktadır ve bir de bileklik vardır. Bu bileklik sayesinde bebek arabası kullanan kişinin elinden kaçmaz ve birçok tehlike önlenmiş olur.
  • Tentesinde pencere bulunmaktadır. Bebek dışarıyı izlerken de bu pencereden onu kontrol edebiliyorsunuz.
  • Ön barda bulunan koruma kılıflar çıkabilmektedir.
  • Arka tekerleklerde tek tuş freni bulunmaktadır.
  • Travel sistem olduğu için ayrıca bir oto koltuğu aramanıza gerek kalmıyor.
  • Yeni doğan bel desteği içerisinde bulunduğu için yeni doğan bebeklere ekstradan bel desteği almaya gerek yoktur.
  • Yağmurluk, sineklik ve ayak örtüsü de hediye olarak veriliyor.Ayrıca bu aksesuarları almanıza gerek kalmaması güzel


  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem'in Olumsuz Özellikleri

  • Ağırlığının 11kg olması sebebiyle biraz ağır ve hantal olması


  2. Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabası  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabası  Mima Xari Travel Sistem bebek arabası biraz tuzlu olan fiyatına rağmen, en çok satın alınan markalardan bir tanesi. Bütçeniz yeterliyse, Mima'nın fiyatını karşılayacak birçok özelliği var.

  Trendyol

  Mima Xari

  Mima Xari Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?
  Mima Xari bebek arabasının ağırlığı 9,2 kg. Paket içerisinde bebek arabasının şaşesi, oturma ünitesi, portbebe, oto koltuğu, adaptörü, yağmurluk, alt sepeti bulunuyor. İspanyol markasıdır. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Ayak örtüsü ve ön barı var. Beyaz, siyah, kahverengi, mavi, kırmızı gibi renk seçenekleri mevcut.

  Hitap ettiği yaş aralığı
  0 – 4 yaş grubuna hitap etmektedir.

  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Bu bebek arabasının seçenlerin en beğendiği özellik, boy olarak yüksek bir bebek arabası olduğu için bebeğinizle daha rahat göz teması kurabiliyorsunuz.
  • Yine boyunun yüksek olması sayesinde, bebeğiniz oturmaya ve gıda almaya başladığında, kafe ve restoran gibi yerlerde mama sandalyesi kullanmandan bebeğinize yemek yedirebilirsiniz. Bu artı bir özellik, çünkü dışarıdan mama sandalyesi istediğinizde, gelen mama sandalyesi gereken hijyeni sağlamayabilir.
  • Hafif ve kullanımı kolay bir bebek arabası.


  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri


  • Fiyatının pahalı olması.


  3. Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abası  Hem bebek arabası hem araç koltuğu olarak kullanılabilen travel sistem bebek arabalarından bir tanesi de Quinny Zapp Xtra 2 marka bebek arabasıdır. Modern ve yenilikçi tasarımı ile konforlu olmasının yanında şık görüntüsü de bulunmaktadır. Fiyat olarak ortalama olan bu bebek arabası hem kullanışlı olması hem de fiyat performans olarak bakıldığında beklentileri karşılaması sebebiyle birçok ebeveyn tarafından tercih edilen bebek arabası modellerinden bir tanesidir.

  Trendyol

  Quinny Zapp Xtra 2

  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Bebeğinizin yeni doğduğu andan 3,5 yaşına kadar kullanabilir.

  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abasının Olumlu Özellikleri

  • Oturma ünitesiyle birlikte rahatça katlanabiliyor olması oldukça kullanışlı. Böylece oturma ünitesi temiz kalıyor.
  • Arkaya tam yaslanabilmesi sebebiyle yeni doğan bebekler tarafından da kullanılabilmektedir.
  • Hafif ve pratik bir bebek arabası, ebeveynler kullanımının pratik olduğunu söylüyor.
  • Kumaşı kaliteli ve kolay temizlenebilir.
  • Çift yönlü kullanılabiliyor.
  • Altında sepeti mevcut.


  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abasının Olumsuz Özellikleri


  • Sepetinin çok geniş olmaması. Sepetinin önünde demirlerin bulunması eşya koymayı zorlaştırıyor.


  4. Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası  Bebek araç gereçleri denildiğinde akla gelen ilk markalardan bir tanesi hiç şüphesiz Kraft markasıdır. Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası markanın güvenilirliği ve kalitesi sebebi ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

  Trendyol

  Kraft Leon

  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap Ettiği Yaş Aralığı
  Doğumdan itibaren kullanılabiliyor.

  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Oturma ünitesinin aynı zamanda portbebe olarak kullanılması sebebiyle yeni doğan bebek bu portbebe ile çok daha konforlu seyahat edebilir.
  • Yeni doğan bebekler için bel destekli pedi bulunmaktadır. Ekstra minder almaya gerek bulunmamaktadır.
  • Katlanması hem çok basittir hem de katlandığında otomatik olarak kilitlenmektedir. Otomatik olarak kitlenmesi sayesinde kendiliğinde açılmaz ve olası tehlikeler önlenmiş olur.
  • Ayak örtüsü ve yağmurluk hediye olarak verilmektedir. Ayak örtüsü özellikle soğuk kış günlerinde bebeğin üşümemesi için önemli bir aparattır. Aynı şekilde yağmurluk da yağmurlu günlerde ya da rüzgarlı zamanlarda bebeği korumaktadır.
  • Çift yönlü kullanılabilir olması ebeveynler için artı bir özelliktir.
  • Tutma sapı kişiye özel ayarlanabiliyor.
  • Ön barı çıkabiliyor.  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri

  • Diğer bebek arabalarını boyut olarak biraz büyük.
  • Bagajda biraz fazla yer kaplıyor.


  5. Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabası  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabası  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem bebek arabası, kaliteli malzemesi ve fonksiyonel olması sebebiyle markanın içinde en çok tercih edilen bebek arabalarından bir tanesidir. Paket içerisinde şase, arka tekerlek, ön tekerler, ön bar, oturma ünitesi, portbebe, adaptör, tente, yağmurluk ve geniş bir alışveriş sepeti bulunmaktadır.

  Trendyol

  Maxi-Cosi Mura Plus 3

  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Doğumdan 3,5 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Maxi-Cosi Mura Plus 3 bebek arabası hem rahat bir araba hem de konforlu bir portbebedir.
  • Güneşliği, yağmurluğu sayesinde her türlü hava koşulunda bebeğin rahatını sağlamaktadır. Dışarıda geçirilen süreçte bebeğin daha güvenli ve rahat olabilmesi için her ayrıntı düşünülmüştür.
  • Tekerleklerinin hafif olması sebebi ile kolay bir şekilde sürülmektedir.
  • Kolay açılıp kapanabilmektedir. Bu özellikle ebeveynler tek başlarına dışarı çıktıklarında büyük rahatlık sağlamaktadır. Çok yer kaplamadığı için her türlü depolama alanında rahatlıkla saklanabilmektedir.
  • Tekerlekleri şişme lastiklidir.
  • Bebek uyurken oturma ünitesi rahatça arabadan alınarak bebek taşınabilir.
  • Güvenlik üst seviyededir. FamilyFix ve EasyFix üniteleri ile testlerden başarı ile geçmiştir.
  • Yeni doğan bebekler için ekstra yastık, kemer dolgusu ve entegre tente özellikleri de bulunmaktadır.


  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri


  • Geniş ve hantal olması.
  • Fiyatının biraz pahalı olması.
  • Ağır oluşu sebebiyle katlanırken zorlanma yaşanabilmesi.


  6. Baby Home Bh-770 Gold Alüminyum Bilyeli Teker Bebek Arabası  Baby Home Bh-770  Baby Home Bh-770 Gold Alüminyum Bilyeli Teker Bebek Arabası hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı bir bebek arabası almak isteyen ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir.

  Trendyol

  Baby Home Bh-770 Gold

  Baby Home Bh-770 Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Doğumdan itibaren 4 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

  Baby Home Bh-770 Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri


  • Oturma ünitesi tam yatabildiği için doğumdan itibaren kullanılabiliyor.
  • Tentesi komple kapanabilmektedir. Tentenin tül olması bebeği rahat kontrol edilmesini sağlar.
  • Emniyet kemeri haricinde bebek baş koruması da bulunmaktadır.
  • Ayak rüzgarlığı bulunmaktadır. Böylece rüzgarlı havalarda bebeğin ayaklarının üşümesi engellenir.
  • Katlandığı zaman az yer kaplaması hem saklama koşulları hem de araç bagajına sığması açısından avantajlıdır.
  • 3 M Scotchgard özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle özel silikon, su geçirmez, leke tutmaz kumaş anlamına gelmektedir.
  • Kolay kapanabilmekte ve açılabilmektedir.
  • Üretim malzemesinde kansorejen madde içermediği ayrıca belirtiliyor.
  • Önünde küçük bir mama tablası ve biberon koyma yeri mevcut.
  • Çift yönlü olarak kullanılabiliyor  Baby Home Bh-770 Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri

  • Kullananlar katlarken zorlandıklarını belirtiyorlar.
  • Bir çok yerinde kullanılan parçaların plastik olması.