bebek göbek bağı temizliği yaparken önce mutlaka doktorunuza danışın. bebeğinizin göbek bağı temizliğini yaparken çok özenli ve dikkatli olmanız gerekir.

göbek bağı düşene kadar bebeğimizin enfeksiyon kapma riskinin oluşmaması için alkollü solüsyon ile günde birkaç kez pansuman yapılması gerekir. ama bu sıklığa da dikkat edilmeli çünkü fazla alkol pansumanı yaparsanız
göbek bağının sertleşir ve göbek bağı düşmesini gecikir diyorlar. bu yüzden her şeyi kararında yapmak lazım.
doktorumuz bize bebek göbek bağı temizliği yapılmasını önermedi.

2018'de doğum yaptım, hastanede hemşireler, ebeler ve doktorum artık bebeklerin göbek kordonuna pansuman yapılmasını tavsiye etmediklerini söylediler, aksine pansuman yapmak sakıncalıymış, çünkü kordon bebekle dış dünya arasında bir bağ kuruyor ve pansuman sırasında mikroplar bebeğe direkt ulaşabilir rahat bir şekilde, bir de pansuman içerisindeki maddelerin de yeni doğmuş bebeğin sistemine karışmaması gerekiyor, özetle kordona hiç bir sıvı değdirmemek daha iyiymiş, kendi kendine düşmesi, kurumasını beklemek yeterli dediler. bir de göbek bağı düşene kadar bebeği yıkamayın dendi. biz de o şekilde yaptık, çok şükür hiç problem yaşamadık, kendi kendine düştü. size pansuman önerildi ise başka doktor ve ebelere de sormanızı öneririm.
Benzer Konular
 

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 Yaş Oyuncakları: 6 Eğitici Oyuncak (Pedagog Tavsiyeli)

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yenidoğan Oyuncakları Nasıl Olmalı? En İyi 5 Yenidoğan Oyuncağı

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için doğru oyun halısını seçmek önemli. Bebek oyun halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin

 

Bebek İçin Oyuncak Seçimi

Bebekler için oyuncak seçmek göz korkutucu olabilir, ancak yeni doğmuş bebeğinizin güvenli ve gelişimsel olarak uygun oyuncaklarla oynaması önemlidir. Uzmanların neler önerdiği ve bebekler için en iyi oyuncakların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kolostrum Sütü Nedir? Kaç Gün Sürer? Faydaları ve İçeriği

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

Bebeklerde Emzik Kullanımı: Zararları ve Yararları

Bir bebeğin ağlamasını yatıştırmak için emzik gerekli midir, yoksa sadece olumsuz sonuçları olabilecek kötü bir alışkanlık mıdır?

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? İpuçları, Püf Noktaları ve Daha Fazlası

Bebek arabası satın almadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

 

Kemik Suyu Kullananlar ve Tarifleri

Sağlıklı ve lezzetli kemik suyu hazırlamanın sırlarını açıklıyoruz.

 

En İyi 5 Montessori Etkinliği

En eğlenceli Montessori etkinlik fikirlerini listeledik.

 

Montessori Oyuncakları: En İyi 10 Eğitici Oyuncak

Hem eğlenceli hem de öğretici Montessori oyuncakları nelermiş gelin birlikte bakalım.