X

bebek uyutmak

 • bazı zamanlarda, birçokları için dünyanın en zorlu, özveri ve sabır gerektiren işi haline dönüşebilir. her bebek aynı değildir bu yüzden her bebekte her yöntem tutmayabilir. kendi deneyimimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki en önemli şey bebeğinizi gerçekten tanımak. gerçekten sabırlı ve disiplinli olup yılmadan bir düzen tutturmak. aman ya uyusun da ne olursa olsun, sallarken uyusun, emerken uyusun, pışpışlarken uyusun derseniz öyle alışır ve gider çok yorulursunuz.
  berry
 • her bebek farklıdır uyku alışkanlıkları da farklı olacaktır elbet ama nasıl alışırsa öyle gider fikrine kendi deneyimlerim neticesinde çok katılmıyorum. çünkü yenidoğan bebeklerde ilk 3 ay gaz sorunu olabiliyor ve rahatlamaları için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. mesela ben 1 yaşına gelene kadar sallayarak uyuttum ve buna alıştı. fakat daha sonra yatağına yatırdım, başlarda biraz huysuzlandı ama daha sonraları yatağında kendi kendine uyumaya da alıştı.

  uyguladığım yöntem şu oldu, yatağına götürdüğüm zaman mutlaka ışığı biraz kıstım, loş bir ortam oldu, pışpışladım ve ben de yanında bekledim bir süre. ilk zamanlar uykuya dalması çok uzun sürüyordu, fakat bunu tekrarladıkça ilk 20-25 dk içinde uyuyordu.
 • yenidoğanlar için şu anne karnındaki seslerin bir araya getirildiği müzikleri ısrarla denemenizi öneriyorum. çok rahatlatıyor bebeği.


  bebek için rahatlatıcı sesler
  berry
 • zıp zıp zıplatmak ve rock müzik dinletmek.
  Yamaha