Lütfen Dikkat: Sayın okuyucu, "bebeğin gözüne anne sütü damlatmak" başlığı "Sağlık" kategorisindedir. Bu başlıktaki bilgilerin konusunda uzman doktor görüşü / onayı alınmadan uygulanması tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Unutmayınız ki Bebek Sözlük'teki tüm bilgiler, yazarlarının kendi görüşleri / deneyimleri olup, hiçbir şekilde konusunda uzman doktor görüşü olarak kabul edilemez. Bu başlık altındaki bilgilerin uygulanması sonucunda ortaya çıkabilecek durumlardan Bebek Sözlük sorumlu tutulamaz. Daha fazla bilgi için Kullanım Koşulları sayfamızı ziyaret ediniz. - Bebek Sözlük

uzmanlara göre anne sütüyle bebeğin gözlerini temizleyebilirsiniz. anne sütünün içindeki canlı bakterilerin anti virütik anti bakteriyel özellikleri var bu yüzden burada oluşan mikroplara etki ediyor. kolostrum sütü dahil bu şekilde göze damlatılarak kullanılabilirmiş. tabi eğer çok ciddi bir enfeksiyon vs. söz konusuysa hemen doktora danışılmasını söylüyorlar.

bir de asla ve asla gözün haricinde kulağa, buruna damlatılmamalı.
benim bebeğimde bu tarz bir göz iltihaplanması olayı yasadı ilk dogduğunda doktorlar her bebekte görülebiliyor dedi. annem direk sutünle sil kizim yada ılık caya pamuk batır onunla sil dedi ama bizimki baya beterdi açamıyordu gözlerini çapaktan hiçte fayda etmemişti malesef bunlar doktorumuz tobrased diye damla verdi minik birsey 5 gun kullanin birakin dedi ve hicbirseyi kalmadi tavsiye ederim tabiki doktorunuza danismadan asla almayin. daha hafif enfeksiyonlar icin anne sutu cozum olabilir tabiki ama bizimki baya ağırdı
Benzer Konular
 

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 Yaş Oyuncakları: 6 Eğitici Oyuncak (Pedagog Tavsiyeli)

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yenidoğan Oyuncakları Nasıl Olmalı? En İyi 5 Yenidoğan Oyuncağı

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için doğru oyun halısını seçmek önemli. Bebek oyun halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin

 

Bebek İçin Oyuncak Seçimi

Bebekler için oyuncak seçmek göz korkutucu olabilir, ancak yeni doğmuş bebeğinizin güvenli ve gelişimsel olarak uygun oyuncaklarla oynaması önemlidir. Uzmanların neler önerdiği ve bebekler için en iyi oyuncakların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kolostrum Sütü Nedir? Kaç Gün Sürer? Faydaları ve İçeriği

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

Bebeklerde Emzik Kullanımı: Zararları ve Yararları

Bir bebeğin ağlamasını yatıştırmak için emzik gerekli midir, yoksa sadece olumsuz sonuçları olabilecek kötü bir alışkanlık mıdır?

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? İpuçları, Püf Noktaları ve Daha Fazlası

Bebek arabası satın almadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

 

Kemik Suyu Kullananlar ve Tarifleri

Sağlıklı ve lezzetli kemik suyu hazırlamanın sırlarını açıklıyoruz.

 

En İyi 5 Montessori Etkinliği

En eğlenceli Montessori etkinlik fikirlerini listeledik.

 

Montessori Oyuncakları: En İyi 10 Eğitici Oyuncak

Hem eğlenceli hem de öğretici Montessori oyuncakları nelermiş gelin birlikte bakalım.