bebeğimin küçülen giysilerini vermeye kıyamadığım için ben de küçülen bu bebek giysilerini değerlendirmenin yollarını buldum. o kadar tatlılar ki, vermek için hazırladım sonra baktıkça gözüm doldu sonuçta hatıra dedim.

1- ben ilk ay için tam üzerine olacak giysiler almıştım. haliyle 2. aya olmadılar. ben de bu giysilerden bir kısmını ikinci aydan sonra ağız bezi olarak kullanmaya başladım. ağız bezi yumuşak olmalı, ayrıca piyasada bebek giysileri de boyama vs. açısından daha dikkatle yapılıyor o yüzden rahatlıkla ağız bezi yapabilirsiniz. hatta ek gıdaya geçtiğinizde önlüğe de çevirebilirsiniz.

2- yine 2. ayda özellikle ana kucağında, port bebede vs. yatarken kafalarını tam tutamıyorlar. işte yine bu küçülen giysileri hemen katlayıp iki taraftan kafa desteği yaptım. hem yumuşacık hem de pamuklu ürünler olduğundan çok işime yaradı.

3- bebekler 0-3 aylık dönemde siyah beyaz şekilleri görüyorlar. benim bu şekilde üstünde siyah beyaz şekiller olan taytım vardı, yüzde yüz pamuk. işte bu taytın bacak kısmını kesip içini bebeişin küçük gelen kıyafetleriyle doldurdum. hatta bir kaç da buzdolabı poşeti koydum hışır hışır bir ses versin diye. boruya benzer uzunca bir şekil oluştu. bebeğin beşiğinin içine koydum elleriyle dokundukça çıkardığı hışırtı çok hoşuna gitti. aktivite oyuncağı oldu. yani siz de bebeğinizin küçük gelenlerini pamuk gibi doldurma malzemesi olarak kullanıp çeşitli aktivite oyuncakları yapabilirsiniz.

4- internetten basit hayvan figürlerinin çıktısını aldım. sonra bebeğin küçük gelen body'lerini ters çevirip bu figürlerden seçtiklerimi çizdim. elime geçen bu 2 parça kumaşı elimle dikip içini pamukla doldurdum. bebişe çok tatlı oyuncaklar yaptım. şimdi bu oyuncakları ağzına götürdüğünde içim rahat, çünkü içi dışı pamuk ve atıyorum makineye yıkanıyor :) hem de bebişimin ilk kıyafetleri oyuncak hatıra olarak gözümün önünde duracak.

ben bunları yaptım, size de fikir olsun. sizin de yaptıklarınız varsa buraya yazın bütün anneler yararlansın :)
küçülen alttan çıtçıtlı body'lerin altını kesip, o kestiğiniz kısma şerit, fırfır vs. ekleyip t-shirt olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.


küçülen bebek giysi değerlendirme
küçülen bebek giysi değerlendirme

bu arada kendi projelerimin resimlerini buraya aktaramadım bu yüzden internette bulduğum benimkine yakın resimleri ekliyorum size fikir olması için.


bu zürafayı giysinin üstüne çizin kesin ve içini pamukla doldurun
bu zürafayı giysinin üstüne çizin kesin ve içini pamukla doldurun
küçülen bebek giysilerinden oyuncak
küçülen bebek giysilerinden oyuncak
küçülen bebek giysisinden oyuncak
küçülen bebek giysisinden oyuncak

Benzer Konular
 

Bebek Telsizi Tavsiyesi: En İyi 5 Bebek Telsizi Markasını İnceledik

Piyasadaki en iyi beş bebek telsizi markası hakkındaki incelememize göz atın.

 

Oto Koltuğu Tavsiyesi: En İyi Oto Koltuğu Hangisi? 14 Markayı İnceledik

Yüzlerce oto koltuğu çeşidi arasında kaybolmayın. İşte en iyi oto koltuğu markaları.

 

Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi: En İyi 6 Uyku Tulumu Markasını İnceledik

Bebeğiniz için en iyi uyku tulumunu arıyorsanız, okumaya devam edin! Bebek uyku tulumları söz konusu olduğunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

 

Bebek Arabası Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Arabası Hangisi?

Bebeğiniz için en iyi bebek arabası seçerken, özellikler, avantajlar ve ip uçları da dahil olmak üzere yılın en iyi bebek arabalarını keşfedin.

 

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 15 Emzik Markası

Bebeğiniz için en iyi emziği mi arıyorsunuz? Piyasada çok fazla emzik çeşidi var, doğru olanı seçmek zor olabilir. Sizin için yılın en iyi 15 emzik markasını inceledik.

 

Reflü Yatağı: En İyi Reflü Yatağı Markaları Hangiler?

Uykusuz geceleri ve günlük mücadeleyi unutun; reflü yatağı bebeğinizin konforunda büyük fark yaratabilir. Mevcut en iyi bebek reflü yatağı markalarını keşfedin.

 

Bebek Bezi Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Bezi Markaları Hangileri?

Bebeğiniz için en iyi bebek bezini bulmak çok zor görünebilir, bu süreci kolaylaştıran ipuçları ve püf noktalarını kaçırmayın.

 

Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? İşte En İyi 5 Bebek Hamağı Markası

Bebeğinizin güvenliği için doğru bebek hamağını seçmek çok önemli. En güvenli, en uygun hamağını seçerken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Park Yatak Tavsiyesi: En İyi 5 Park Yatak Markasını İnceledik

Aradık, taradık ve piyasadaki en kaliteli park yatak markalarını bir araya getirdik.

 

Bebek Burun Aspiratörü Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

En İyi Ateş Ölçer Hangisi? En Kaliteli 15 Ateş Ölçer Markası

Ölçüm sonuçları güvenilir olan en iyi ateş ölçerler gelsin.

 

En İyi Biberon Hangisi? 10 En Kaliteli Biberon Markası (2023)

Bebeğiniz için doğru biberonu bulma zamanı! 2023'te piyasadaki en iyi 10 biberon markası hakkında her şeyi öğrenin ve hangisinin sizin ve bebeğiniz için mükemmel olduğunu keşfedin.

 

Bebek Küveti Tavsiyesi: En İyi Bebek Küveti Hangisi?

Miniğiniz için mükemmel bebek küvetini bulmakta zorlanıyor musunuz? Hangi bebek küvetinin bebeğiniz için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak tüm ipuçları bu yazımızda.