ben yazın doğum yaptım ve yaz bebeği doğduğu gün hastanede ne giymeli diye çok araştırdım öyle çok fazla bilgi bulamadım, bunu kendim deneyimlediğim için size yardımcı olayım. ben doğum yaptığımda temmuz ayıydı, yani ciddi anlamda bir sıcak vardı.

aman çok sıcak oluyor bebeğe bir kısa kollu atlet yeter diye düşünmeyin. öncelikle bebek anne karnında çıplak şekilde 37. derecede duruyor. yani anne karnından çıktığı gün en az 24 saat sıcak kalması lazım. bir de ameliyathane soğuk oluyor, o yüzden bebeği sarmak için penye bir battaniyeniz olsun mutlaka yaz da olsa. ben mesela büyük bir müslin battaniye vermiştim, ama penye battaniye verseymişim dedim.

penye uzun kollu en az 3 adet tulum ve 3 adet önden çıtçıtlı atlet almanızı tavsiye ederim. öyle çok kalın kumaşlar olmasın, yüzde yüz pamuklu olması penye olması yeterli. alt üst takım da alabilirsiniz, ama kafadan geçirmeli şeyler almayın sakın minik bebişin kafasından geçirmesi zor oluyor cidden. bir de alt üst takım alacaksanız pantolonu yukarıda olsun, göbek bağına değmeyecek şekilde olsun, mutlaka ama mutlaka geniş lastikli olan pantolonlardan alın, öyle sıkı sıkı lastikli olanlardan almayın.

şu şekilde olsun bel kısmı
şu şekilde olsun bel kısmıbebeğin altını almakta acemi olduğumuzdan bizim bütün yedek bebek kıyafetlerimiz batmıştı, o yüzden bence bol bol alın yanınıza. minicik şeyler zaten öyle çok yer kaplamıyor.
Benzer Konular
 

Bebek Telsizi Tavsiyesi: En İyi 5 Bebek Telsizi Markasını İnceledik

Piyasadaki en iyi beş bebek telsizi markası hakkındaki incelememize göz atın.

 

Oto Koltuğu Tavsiyesi: En İyi Oto Koltuğu Hangisi? 14 Markayı İnceledik

Yüzlerce oto koltuğu çeşidi arasında kaybolmayın. İşte en iyi oto koltuğu markaları.

 

Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi: En İyi 6 Uyku Tulumu Markasını İnceledik

Bebeğiniz için en iyi uyku tulumunu arıyorsanız, okumaya devam edin! Bebek uyku tulumları söz konusu olduğunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

 

Bebek Arabası Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Arabası Hangisi?

Bebeğiniz için en iyi bebek arabası seçerken, özellikler, avantajlar ve ip uçları da dahil olmak üzere yılın en iyi bebek arabalarını keşfedin.

 

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 15 Emzik Markası

Bebeğiniz için en iyi emziği mi arıyorsunuz? Piyasada çok fazla emzik çeşidi var, doğru olanı seçmek zor olabilir. Sizin için yılın en iyi 15 emzik markasını inceledik.

 

Reflü Yatağı: En İyi Reflü Yatağı Markaları Hangiler?

Uykusuz geceleri ve günlük mücadeleyi unutun; reflü yatağı bebeğinizin konforunda büyük fark yaratabilir. Mevcut en iyi bebek reflü yatağı markalarını keşfedin.

 

Bebek Bezi Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Bezi Markaları Hangileri?

Bebeğiniz için en iyi bebek bezini bulmak çok zor görünebilir, bu süreci kolaylaştıran ipuçları ve püf noktalarını kaçırmayın.

 

Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? İşte En İyi 5 Bebek Hamağı Markası

Bebeğinizin güvenliği için doğru bebek hamağını seçmek çok önemli. En güvenli, en uygun hamağını seçerken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Park Yatak Tavsiyesi: En İyi 5 Park Yatak Markasını İnceledik

Aradık, taradık ve piyasadaki en kaliteli park yatak markalarını bir araya getirdik.

 

Bebek Burun Aspiratörü Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

En İyi Ateş Ölçer Hangisi? En Kaliteli 15 Ateş Ölçer Markası

Ölçüm sonuçları güvenilir olan en iyi ateş ölçerler gelsin.

 

En İyi Biberon Hangisi? 10 En Kaliteli Biberon Markası (2023)

Bebeğiniz için doğru biberonu bulma zamanı! 2023'te piyasadaki en iyi 10 biberon markası hakkında her şeyi öğrenin ve hangisinin sizin ve bebeğiniz için mükemmel olduğunu keşfedin.

 

Bebek Küveti Tavsiyesi: En İyi Bebek Küveti Hangisi?

Miniğiniz için mükemmel bebek küvetini bulmakta zorlanıyor musunuz? Hangi bebek küvetinin bebeğiniz için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak tüm ipuçları bu yazımızda.