X

yaz bebeği hastane çıkışı

 • ben yazın doğum yaptım ve yaz bebeği doğduğu gün hastanede ne giymeli diye çok araştırdım öyle çok fazla bilgi bulamadım, bunu kendim deneyimlediğim için size yardımcı olayım. ben doğum yaptığımda temmuz ayıydı, yani ciddi anlamda bir sıcak vardı.

  aman çok sıcak oluyor bebeğe bir kısa kollu atlet yeter diye düşünmeyin. öncelikle bebek anne karnında çıplak şekilde 37. derecede duruyor. yani anne karnından çıktığı gün en az 24 saat sıcak kalması lazım. bir de ameliyathane soğuk oluyor, o yüzden bebeği sarmak için penye bir battaniyeniz olsun mutlaka yaz da olsa. ben mesela büyük bir müslin battaniye vermiştim, ama penye battaniye verseymişim dedim.

  penye uzun kollu en az 3 adet tulum ve 3 adet önden çıtçıtlı atlet almanızı tavsiye ederim. öyle çok kalın kumaşlar olmasın, yüzde yüz pamuklu olması penye olması yeterli. alt üst takım da alabilirsiniz, ama kafadan geçirmeli şeyler almayın sakın minik bebişin kafasından geçirmesi zor oluyor cidden. bir de alt üst takım alacaksanız pantolonu yukarıda olsun, göbek bağına değmeyecek şekilde olsun, mutlaka ama mutlaka geniş lastikli olan pantolonlardan alın, öyle sıkı sıkı lastikli olanlardan almayın.

  şu şekilde olsun bel kısmı
  şu şekilde olsun bel kısmı  bebeğin altını almakta acemi olduğumuzdan bizim bütün yedek bebek kıyafetlerimiz batmıştı, o yüzden bence bol bol alın yanınıza. minicik şeyler zaten öyle çok yer kaplamıyor.