X

en iyi bebek bezi hangisidir

 • selamlar,

  evet anneler, sizlere soruyorum en iyi bebek bezi hangisi? siz hangi bebek bezini kullanıyorsunuz? memnun musunuz peki?

  en pahalı marka bile kokuyor. dünya kadar para veriyorsun aldığın bez üzerinde parfüm gibi koku var. evet prima'dan bahsediyorum, kokuyor gerçekten, içinde kimyasallar var mıdır içeriği nasıldır üzerinde yazmıyor bile. kullanıyoruz ama içim rahat değil bilemiyorum :(
 • sosyalanne valla çok haklısınız, bebek bezi konusunda maalesef kötülerin arasından seçim yapmak zorunda bırakılıyoruz.

  biz birkaç marka bez denedik inanın hiçbirinden memnun kalmadık. kokusu ve fiyatının yüksekliği dışında yine en iyi prima premium care.

  hayır bir de bez denerken, bebeğin cildinde pişik oluşuyor insan denediğine de pişman oluyor.bu arada ek bilgi, pişik kremi sürmeden önce zeytinyağlı kantaron kullanıyoruz pişik olduğunda ancak öyle geçiyor.

  bez konusunda malesef en iyi bebek bezi şudur diyemiyorum size ben de.
  banu
 • bebek bezi seçiminin doğruluğu bence her bebeğin kaka tipine ve popo şekline göre değişen bir şey. fakat piyasadaki iyi bezler arasında kalite-fiyat olarak en iyisini seçmek istiyoruz.biz pampers premium care ile başladık ve piyasadaki hemen hemen her bezi denedik.
  1. molfix- içinin ve dışının pamuklu dokusu çok güzel, diğer bezlerdeki tuhaf koku oluşmuyor fakat bezde bir beden sornu var. pakette yazan kg ile uyumlu beden ölçüleri yok bence. beğenmedik.
  2. canbebe- içinin pamuklu dokusu güzel, koku yok fakat dışı çok naylon ve dokununca bile haşır huşur ses çıkarıyor. sırt kısmında bariyeri olması güzel fakat bez içerisindeki ped sırt kısmına kadar devam etmiyor.
  3. minies- fazla naylonumsu. iç dokusunu da dış dokusunu da beğenmedim. sadece migrosta satılması dezavantaj.
  4. prima premium care- içinin ve dışının pamuklu dokusu harika ama çok kötü kokuyor. içeriğindeki losyondan sanırım. kokusu ve fiyatı sebebiyle başka bez arayışına girdim.
  5. prima aktif bebek- içinin pamuklu dokusu güzel, koku var ve dışı çok naylon ve dokununca bile haşır huşur ses çıkarıyor.
  6. sleepy- içi ve dışı çok güzel bir pamuksu dokuya sahip ve koku yok. fiyatı da prima'ya göre oldukça makul. bebeğim 3 beden bez kullanmaya başladığı için külot bezini aldım arkadaşımın tavsiyesiyle bence huggies'den sonra piyasadaki en güzel bebek bezi. fiyat olarak da çok makul. tavsiye ederim.

  özetle kalite-fiyat ortalamasına göre listem şu şekilde
  1. huggies (artık türkiye'de satışı yok maalesef)
  2. sleepy
  3. prima premium care

  sevgiler.
  dgursoy
 • merhaba dgursoy,

  sleepy'i biz de denemek istiyoruz, fakat sızdırma konusunda tereddütteyiz. nasıl peki hiç sızdırma vs. problemiyle karşılaştınız mı? pişik, kızarıklık vs. yaptı mı?

  bu arada yazı çok faydalı olmuş, böyle ayrıntılı yazdığınız için teşekkürler.