X

Pedia D Vitamini


 • Pedia D vitamini  Ön not: 2018 yılında aldığımız Pedia D vitamini prospektüsüne göre bu yazı yazmıştım. Sonrasında bu vitamini almadığımız için içeriğini değiştirip değiştirmedikleri konusunda bilgim yok. Belki vitaminin içeriğini yenilemişlerdir, bha yoktur belki artık, prospektüsüne bakıp öğrenebilirsiniz, aklınızda olsun.

  Pedia d vitamini kullanan var mı diye araştırdım ama pek bulamıştım bu vitamini kullanıp da yorum yapan bir anne. içeriğini merak ediyordum, biliyorsunuzdur belki doktorların reçete ettiği klasik devit d3 d vitamini içinde koruyucu madde (bkz: bha) var. pedia d vitamini de reçete ediyorlarmış, eczanede baktım maalesef bu vitaminin içinde de var bu madde.

  o yüzden almadım ben de. pahalı ama bha içermeyen başka muadili olmadığından ocean d vitamini'ne devam.

  ocean d vitaminin güncel fiyatına bakmak için burayı tıklayın

  ocean d vitamini ile ilgili daha detaylı bilgi için (bkz: ocean d vitamini kullananlar)
  d vitamini kullanımıyla ilgili daha detaylı bilgi için (bkz: bebeklerde d vitamini kullanımı)

  bir de bebeğin 6. ayında demir damlası kullanımına başlanıyor. biz demir damlası olarak (bkz: sidefer demir damlası) kullanmayı tercih ettik. bu demir damlasının içeriği de çok temiz ve diğer demir damlaları gibi kabızlık yapmıyor. daha detaylı bilgi için(bkz: sidefer damla kullananlar) başlığına da bakabilirsiniz.

  bu arada bebeğimiz tüm vitaminleri anne sütünden alıyor. bu yüzden beslenmenize dikkat edin ki, anne sütünüz bol ve sütünüzün vitamin içeriği zengin olsun.
  (bkz: anne sütünü arttırma yöntemleri) başlığına da bir göz atmanızı öneririm.
 • merhabalar pedia d bha gibi kimyasal madde içermiyor tamamen doğal ve güzel bir ürün maalesef eczacınız yanlış bilgilendirmiş
 • tekrar merhaba,

  geç gördüm ama şimdi siz öyle deyince içime kuşku düştü yanlış mı gördüm pedia d vitamini'nin içeriğini diye. geçen eczaneye başka bir amaçla gittiğimde sordum pedia d vitamini'nin yardımcı maddeleri nedir diye, hatta eczacı ile birlikte prospektüse baktık ve açıkça diyor, "yardımcı maddeler: butilhidroksianisol, ayçiçek yağı" şeklinde. yani ne yazık ki (bkz: bha) var içerisinde.

  açıkçası isterdim daha uygun fiyatlı d vitamini bulmayı bebeğim için; malum d vitamini bebeklerin gelişimi için en önemli dış takviyelerden ve daha bir kaç ay daha devam edeceğiz kullanmaya ama pedia d vitamini şu anda gereksinimi karşılamıyor :(
  mom2be
 • merhaba ben yeni üye oldum, pedia d vitamini gibi ama içeriğinde bha olmayan uygun fiyatlı başka d vitamini var mı peki bildiğiniz?
 • merhaba sevgidnz,

  sorunuzu yeni görüm, valla çok araştırdım ama ocean d vitamininden başka bha içermeyen temiz içerikli bir d vitaminine denk gelmedim. böyle temiz içeriği olan, bha içermeyen d vitamini markası bilenler varsa bilgi verebilirler.

  biz ocean d vitamininden oldukça memnunuz. şu başlıkta da bilgiler mevcut (bkz: ocean d vitamini kullananlar)

  ocean d vitamini uygun fiyatlı olarak trendyoldan alıyorum.
  siz de oradan alabilirsiniz. ocean d vitamini trendyol fiyatı için tık tık
 • ben de baktım yardımcı maddelerde öyle bişi demiyor 6.1. Yardımcı maddelerin listesi

  8 / 9

  Vitamin E
  Ayçiçek yağı
  blackq
 • Büyük ihtimalle bebeğimin uyumamasina neden olan damla. Önceden şüphelenmistim ama içeriği temiz sandığım icin bana oyle gelmistir deyip geciştirdim fakat bu sefer ocean falan mi alsam diye bakayim dedim buradan öğrendim, şok oldum bha iceriyormus! Ben kutusunu atmistim. Teşekkür ederim yazan anneye. Ocean sipariş ettim hemen bebegim dogdugundan beri 3.5 aydir duzenli olarak verdim bu damlayi cok uzuluyorum suan kafami duvarlara vurasim var!
  hhnm
 • Merhabalar şu an elimde pedia d nin prospektüsü var ve Yardımcı maddeler: Vitamin E, ayçiçek yağı yazıyor. Foto yükleyemiyorum ama kendi sitesinde de görebilirsiniz. Acaba baktığınız ürün başka bir ürün mü? Benim elimde olan Pedia D 50 000 IU / 15 ml oral damla.